dziecko

Jednym z najważniejszych miejsc, które musi być odpowiednio przygotowane na przyjazd maluszka do domu, jest kącik do przewijania. W momencie, gdy w odosobnionym miejscu znajdą się wszystkie potrzebne rzeczy – przewijanie będzie o wiele prostsze. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak zorganizować kącik do przewijania i co koniecznie należy zakupić.

Przewijanie niemowlaka może odbywać się np. na łóżku, na którym rozłożymy wcześniej kocyk, lub matę, albo po prostu na specjalnie zakupionym przewijaku. Bardzo ważne jest to, aby nasz podopieczny nigdy nie został bez naszej opieki.

Więcej informacji na temat przewijania niemowlaka znajdziesz na www.johnsonsbaby.com.pl

Kącik do przewijania

Dzieci, zwłaszcza te starsze są bardzo ruchliwe, dlatego trzeba zadbać o to, aby nasza pociecha nie upadła na podłogę. Obok miejsca, w którym chcemy przewinąć niemowlaka, warto ustawić jakąś półkę, albo szafkę, na której znajdą się wszystkie potrzebne akcesoria do jego przewijania. Oczywiście musi się tam znaleźć czysta pieluszka i specjalne waciki. Warto również zadbać o chusteczki oczyszczające, polecamy, chociażby chusteczki nawilżane JOHNSON’S® Cottontouch™, które są hipoalergiczne i stworzone specjalnie z myślą o maluszkach. Chusteczki te nie zawierają barwników, parabenów, ani SLS i SLES. Dodatkowo posiadają łagodną formułę i olej z bawełny, który sprawdza się nawet w przypadku bardzo delikatnej skóry. Przewijając maluszka, warto także zadbać o dostęp do czystej wody, przyda się również torebka na brudną pieluszkę. Przydatny będzie także krem do okolicy pieluszkowej, polecamy, chociażby ochronny krem przeciw odparzeniom JOHNSON’S® Baby, który zapewnia naszym najmłodszym delikatną pielęgnację. Sprawdza się już od pierwszego użycia i chroni przed powstawaniem od pieluszkowych poparzeń skóry. To krem, który pomaga regenerować i wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Pielęgnacja noworodka musi obejmować także używanie dobrego pudru. Polecamy puder JOHNSON’S® Baby – doskonale chroni przed otarciami, a przy tym pozostawia skórę miękką i suchą. Warto wspomnieć, że puder jest bardzo łatwy w użyciu. W naszym kąciku do przewijania przyda się także świeże ubranie, które założymy malcowi po zakończeniu czynności pielęgnacyjnych.

Zastanawiając się, gdzie będzie znajdował się kącik do przewijania – warto postawić na ciche i spokojne miejsce. Zmiana pieluszki wymaga od nas dużej staranności, dlatego nie warto wybierać głośnych miejsc, albo takich, w których może powstać przeciąg. Doskonałym rozwiązaniem będzie odosobniona przestrzeń, która zapewni komfort zarówno dziecku, jak i jego rodzicom.