Temperatura otoczenia ma przekład na jakość naszej pracy. Wie o tym każdy, kto mierzył się ze swoimi obowiązkami zawodowymi w upalne dni. Nie ważne, czy wykonywał je w pomieszczeniu, czy może musiał wychodzić na zewnątrz. Wysoka temperatura sprawia, że człowiek czuje się osłabiony i senny, ciężko mu się na czymkolwiek skupić. W takich momentach bardzo ważne jest, aby utrzymał od odpowiedni poziom nawilżenia organizmu.

Upały w pracy a dostęp do wody

Każdy pracodawca na mocy przepisów BHP jest zobowiązany zapewnić swoim pracownikom dostęp do wodny pitnej. W przypadku pracy na zewnątrz, temperatura musi przekraczać 25 stopni, zaś w sytuacji pracy wykonywanej wewnątrz budynku, temperatura musi wynosić co najmniej 28 stopni. Jest to w interesie pracodawcy nie tylko ze względu na potencjalną karę. Pracownik, który regularnie nawadnia swój organizm, pracuje po prostu lepiej, a same upały stają się mniej starsze. Udowodniono naukowo, że woda w większości przypadków niweluje ból głowy, a także dodaje energii i pomaga w utrzymaniu koncentracji. Dostęp do wody to wreszcie miły gest w stronę pracownika, zwłaszcza jeśli może on po nią sięgnąć nie tylko w przypadku upałów.

Jak zaopatrzyć biuro w wodę?

Warto, aby każdy pracodawca przemyślał kwestię stałego dostępu do wody dla pracowników. W tym celu może on zapoznać się z ofertą firmy AQUAMO. Oferuje on regularne dostawy wody w butlach o pojemności 18,9l. Woda nazywa się Żywiec Perła i pochodzi z polskich gór, cechując się doskonałą jakością. Woda do biura nie zawsze musi być dostarczana. Alternatywą opcją jest skorzystanie z profesjonalnego urządzenia, jakim jest dystrybutor wody. Podłącza się go do sieci wodociągowej, dzięki czemu ma on dostęp do wody. Zostaje ona pobrana i dokładnie oczyszczona. W efekcie każdy może napić się czystej i smacznej wody zimnej, gorącej lub gazowanej. Co ważne, dystrybutor wody zapewnia stałe koszty, niezależenie od ilości wybitej wody. To idealne rozwiązanie dla dużych firm, gdzie zatrudnionych jest wiele ludzi. Firma AQUAMO gwarantuje bezpłatny montaż i serwis urządzenia w obu przypadkach.

Upały to okres, kiedy każdy z nas wyjątkowo potrzebuje dbać o odpowiednie nawilżenie organizmu. Picie wody powinno być jednak naszym nawykiem o każdej porze roku. Człowiek składa się aż w 60 procent z wody, a jej niedobór będzie skutkował obniżeniem samopoczucia fizycznego i psychicznego. Z kolei szklanka wody często wystarcza, aby poczuć przypływ energii i koncentracji bądź pozbyć się uciążliwego bólu głowy.