lavazza

Lavazza jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kawy w Polsce i na świecie. Słysząc jej nazwę, od razu przychodzą nam na myśl Włochy, aromat świeżo palonych ziaren i pyszny smak, zamknięty w małej filiżance. Jak wyglądały dzieje tej wyjątkowej marki?

 

Aromatyczna historia

Historia jednego z największych producentów kawy zaczęła się niepozornie – od skromnego przedsiębiorstwa, założonego w 1895 roku przez Luigiego Lavazzę w Turynie, na Via San Tommaso 10. Rozpoczął on import ziaren kawy różnych zakątków globu do swojego sklepiku spożywczego. Szybko pojął, jaki potencjał drzemie w aromatycznym napoju, poświęcając mu całą swoją energię. Uważa się, że to on stworzył koncepcję mieszania ze sobą odmiennych rodzajów kawy z różnych stron świata, aby uzyskać jak najbogatszy aromat.

 

Lavazza obecnie

Dziś firma jest zarządzana przez trzecie i czwarte pokolenie członków rodziny, a kawa Lavazza jest określana mianem „Ulubionej kawy Włoch”. Można ją nabyć w ponad 90 krajach. W ofercie znajduje się wiele wariantów kawy, zarówno ziarnistej, mielonej, jak i rozpuszczalnej. Flagowym produktem marki jest Lavazza Qualità Oro, stuprocentowa kawa odmiany Arabica w charakterystycznym, złotym opakowaniu. Lavazza sprowadza kawę m.in. z Brazylii, Kolumbii, Gwatemali, Kostaryki, Hondurasu, Ugandy, Indonezji, Stanów Zjednoczonych i Meksyku, angażując się w regionalne programy, dotyczące zrównoważonego rozwoju.

 

Kawa Lavazza jest znana ze swojej wysokiej jakości, czego dowodzi niezachwiana pozycja marki na rynku. Choć obecnie można ją dostać nawet w supermarkecie, można mieć pewność, że jest to wybór poparty ponad 100-letnią tradycją i doświadczeniem kilku generacji. W ofercie Lavazzy na polskim rynku znajdziemy wiele opcji – możemy wybierać wśród kaw ziarnistych, mielonych czy kapsułek. Jednym z najpopularniejszych gatunków kawy Lavazza jest Qualita Oro – doskonałe połączenie ziaren pochodzących z Ameryki i Afryki z gatunku arabika, słynące głównie z intensywnego aromatu. Qualita Oro jest kawą delikatną, z ledwie wyczuwalną kwiatową nutą zapachową, charakterystyczną dla ziaren pochodzących z Ameryki Centralnej, które nadają tej kawie unikalny charakter. Dzięki odpowiedniemu procesowi palenia uzyskuje ona pełny, naturalny, subtelny smak.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia bogatej oferty kaw Lavazza i odnalezienia swojego uluionego smaku. To marka podparta wieloletnią tradycją i niebywałym doświadczeniem.

 

Więcej informacji o kawie Lavazza znajdziecie tutaj: http://www.kaweo.pl/pl/c/kawa-Lavazza/36