Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości czy rodzinę na proszonym obiedzie. Dlatego musi mieć on nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także być wyposażony w praktyczne meble, które pozwolą na prowadzenie udanego życia towarzyskiego oraz na relaks po powrocie do domu.

Stoliki kawowe nie tylko do relaksu

Ława kawowa jest meblem ponadczasowym, nigdy nie wychodzącym z mody. Obok wygodnej kanapy, foteli czy oświetlenia to właśnie ona zapewnia komfort życia w salonie. Przed wyjściem do pracy pijemy przy niej poranną kawę, kładziemy na niej gazetę czy książkę, którą właśnie czytamy, a siedząc w ustawionym przy niej fotelu, oglądamy telewizję. A gdy przyjdą do nas znajomi, to stolik kawowy staje się miejscem do gry w brydża czy rozmów przy herbacie i ciasteczkach.

Praktyczne ławy kawowe mogą służyć także do wykonywanej w domu pracy. Na dużym i wygodnym blacie można z powodzeniem postawić laptop oraz filiżankę z kawą czy salaterkę z owocami, a na znajdujących się pod nim pojemnych i wygodnych półkach materiały do napisania tekstu, zdjęcia do opracowywanego projektu graficznego czy po prostu okulary. Podczas urządzanych w domu imienin mebel, w niektórych wersjach posiadający kółka, może szybko zostać przesunięty z centrum pokoju pod ścianę i pełnić rolę funkcjonalnego barku z napojami i przekąskami.

Stoliki kawowe do każdego wystroju wnętrza

Nowoczesny stolik kawowy jest meblem nie tylko o szerokim zastosowaniu, ale także uniwersalnym z puntu widzenia aranżacji wnętrza. Ława idealnie wkomponuje się w wystrój pokoju dziennego utrzymany w stylu vintage, w którym znajdują się zarówno elementy retro, jak i zdecydowanie nowoczesne. Stolik kawowy równie dobrze będzie się też prezentować w salonie urządzonym w oszczędnym w formie stylu skandynawskim, a także we wnętrzu industrialnym.

Przy wyborze ławy kawowej nie musimy również martwić się o jej odpowiednie dopasowanie do koloru ścian. Praktyczne, starannie wykończone stoliki dostępne są bowiem w wielu wersjach kolorystycznych.

Stolik kawowy wenge doskonale będzie prezentować się w większym salonie z dużą ilością elementów drewnianych, a więc z tradycyjną podłogą z desek lub klepki, staromodnym kredensem, stołem czy stylową lampą podłogową.

Natomiast na biały stolik kawowy zdecydujemy się wtedy, jeśli chcemy, by nasz salon oczarował naszych gości ponadczasową elegancją. Biały kolor rozjaśnia i powiększa wizualnie wnętrze oraz pasuje do mebli w każdym stylu. Dlatego idealnie skomponuje się zarówno z zabytkową serwantką, jak również z minimalistycznym oświetleniem ściennym lub sufitowym, charakterystycznym dla stylu nowoczesnego.

Zapoznaj się z ofertą na http://sklep.akord.net.pl/pl/34-lawy-i-stoliki-kawowe