Kawa to tradycyjny, klasyczny napój, choć w ostatnim czasie przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko za sprawą unikatowych i nowoczesnych rozwiązań, które stosowane są w branży spożywczej. Aktualnie, na rynku pojawia się coraz więcej oryginalnych, kraftowych kaw ziarnistych klasycznych, ale też smakowych, stąd też konsumenci mają naprawdę szeroki wybór. Jakie kawy zdominowały kubki smakowe Polaków i gdzie kupować unikalne brandy? Dowiedz się więcej, do kolejnej części naszego artykułu.

Kawa klasyczna – standardowy pakiet dla każdego konsumenta

Jak już wspomnieliśmy, kawa to tradycyjny napój z bogatą historią. Sam proces parzenia kawy już w XIX wieku stanowił kluczową rolę w codzienności społeczeństwa – szlachty i drobnej szlachty. Stąd też, kawa, a zwłaszcza kawa klasyczna jest priorytetem dla większości osób. Jak wygląda aktualna baza kawowa na rynku? Otóż, w dalszym ciągu najpopularniejszym gatunkiem jest Arabica, która zdecydowanie zdominowała Robustę nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 100% Arabica cechuje się delikatnością, małą kwasowością oraz niską goryczą, dlatego klienci tak chętnie po nią sięgają. Uniwersalność tej kawy niesie za sobą wiele pozytywów. Z drugiej strony Robusta, a w zasadzie blendy Robusty z Arabicą, to fundament kofeinowy, a przecież to właśnie energia jest niezwykle potrzebna wszystkim osobom, wstającym o poranku. Jednakże, mnogość marek i różnorodnych mieszanek tych dwóch rodzajów kawy pozwala konsumentom dokonać wielu wyborów, aby mogli z łatwością znaleźć swój ulubiony blend.

Kawa smakowa – chwila dla siebie podczas sjesty

Nowoczesne metody przetwarzania produktów oraz palenia kawy zaserwowały konsumentom istny kawowy raj. Od wielu miesięcy klienci smakują się w niekonwencjonalnych połączeniach kawy z różnorodnymi owocami i nie tylko. Swoistym klasykiem stała się czekoladowa kawa smakowa, która dostępna jest już praktycznie w każdej kawiarni i restauracji. Oprócz tego, warto rozpatrzeć także inne unikalne pozycje takie jak kawa: śliwkowa, dyniowa, orzechowa, waniliowa czy karmelowa. Prawdziwą furorę zrobiły też kawy aromatyzowane np. z aromatem palonego drzewa. Proporcje w tego typu produktach to jedno, jednakże warto pamiętać również o tym, że kawa powinna być świeża, a więc lepiej postawić na produkty świeżo palone w formie ziarnistej. Firma Cafenado posiada w swoim asortymencie kawy zarówno klasyczne, jak i smakowe, dodatkowo wszystkie pozycje są wypalane właśnie na bieżąco przed zapakowaniem, dzięki czemu charakteryzują się świeżym smakiem przez długi czas. Odkryj na nowo smak kawy!