Nie wiesz co możesz wziąć do szkoły lub do pracy na śniadanie zamiast standardowej kanapki? Propozycji jest wiele, a dzisiaj przedstawimy kilka z nich!

Zawijana tortilla na śniadanie – wystarczy, że kupisz gotowe placki tortilii, podgrzejesz ją w mikrofali (żeby nadać jej miękkości) i wsadzisz do środka swoje ulubione składniki. Może to być szynka, zbita jajecznica, którą rano zrobisz, a także pomidorki, sałata, ogórki, papryczka. Tak naprawdę wszystko, co akurat znajduje się w twojej lodówce. Wszystko możesz polać gotowym sosem i mocno zawinąć. Zapakować możesz w folię aluminiową albo prosto do pudełeczka ciasno je układając, aby się nie rozwaliły w podróży. Zamiast tortilli możesz usmażyć naleśniki i wykonać danie tak samo.

Śniadanie do pojemnika – coraz więcej ludzi decyduje się na pakowania składników do pojemnika i spożywanie ich za pomocą widelca. Jest to o wiele wygodniejsze i zdrowsze niż codzienne zajadanie kanapek z pieczywem. Do takiego pudełka można włożyć rzodkiewki, ogórki, ugotowane brokuły i upieczonego kurczaka, którego wcześniej pokroimy na plasterki. Także do oddzielnego pojemniczka można nalać odrobinę sosu, którą skropimy danie przed spożyciem.

Sałatki do pojemnika – to najpopularniejsze rozwiązanie, z którego korzystają głownie kobiety. Jest to szybkie śniadanie, niewymagające rano poświęcania zbyt dużej ilości czasu, który kobiety chętniej wykorzystują na makijaż i fryzurę. Sałatka to głównie pomieszanie kilku gotowych składników. W marketach można także zakupić gotowe mixy sałat i dodać do nich swoje ulubione składniki jak kulki mozzarelli, pomidorki koktajlowe i ogóreczki. Do tego szybki sos instant i śniadanie gotowe.