pobierowo

Pobierowo to urokliwie położona miejscowość nad polskim Bałtykiem. Choć w samej wsi na co dzień mieszka tylko nieco ponad tysiąc osób, co roku do tego miejsca ściągają tysiące turystów. Pobierowo leży w gminie Rewal. Sam Rewal jest również bardzo popularnym kurortem, który przyciąga turystów spragnionych wypoczynku na plażach.

Władze i mieszkańcy Pobierowo zdają sobie sprawę ze swoich turystyczno-geograficznych walorów. Starają się jednak urozmaicać wypoczynek gościom i co roku, w okresie letnim organizują liczne atrakcje jak turnieje sportowe, regaty żeglarskie, czy koncerty gwiazd. Sprawia to, że miejscowość poza dniem na plaży, oferuje również liczne atrakcje wieczorem.

Plaża w Pobierowie

To, co stanowi największą atrakcje w sezonie letnim i co przyciąga turystów, ma oczywiście związek z Morzem Bałtyckim. Plaża w Pobierowie to jedna z najładniejszych plaż w całym regionie. Co bardzo ważne w kontekście rodzinnego wypoczynku – w sezonie plaża jest chronione przez zespół profesjonalnych ratowników. Sama plaża rozciąga się na szerokości 400 metrów, a stanowiska ratownicze są rozlokowane co 100 metrów. Dodatkowo latem na plaży organizowane są liczne atrakcje.

Oceanarium w Pobierowie

Pobyt w Pobierowie to nie tylko odpoczynek i rozrywka. Wakacje w tej miejscowości mogą być świetną okazję, by poszerzyć swoją wiedzę na temat organizmów zamieszkujących morza i oceany na całym świecie. W Pobierowie przy ul. Grunwaldzkiej 35 znajduje się bowiem Mini Oceanarium, w którym można zobaczyć m.in. rekina, płaszczki, egzotyczne gatunki ryb morskich, czy żółwie. To atrakcja ciesząca się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wśród najmłodszych wczasowiczów.

Szlaki Turystyczne

Fanów aktywnej formy spędzania wolnego czasu zadowolą na pewno łącznie 4 szlaki turystyczne (dwa piesze i dwa rowerowe), które przebiegają przez Pobierowo. Co prawda szlaki rowerowe nie należą do najdłuższych w regionie, ale można je pokonywać w pętlach dzięki czemu wycieczka rowerowa może przyjąć również dłuższą formę.

Szczególnie ciekawie wygląda jednak szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Co roku pokonują go tysiące turystów, którzy lubują się w poznawaniu miejscowej fauny i flory.

Gdzie nocować?

Pobierowo przyciąga co roku wielką liczbę turystów. Musi za tym nadążąć baza noclegowa. Na szczęście miejscowość oferuje wiele form noclegu. Jednym z popularniejszych rozwiązań są domki letniskowe Pobierowo, które pozwalają wypoczywać całym rodzinom (często dopuszczają również zabranie ze sobą psów, czy kotów) za rozsądne pieniądze. Dodatkowo, domki takie leżą zwykle bardzo blisko morze, dzięki czemu na plażę można dostać się zaledwie w kilka minut.